Дօчекалися! Названօ категօрíю грօмадян, яким пíдвищать пенсíю на 2,3 тис. Вже вíдօма дата

В Україні з 1 січня 2024 року значно збільшиться максимальна пенсія. Її розмір становитиме 23 610 грн, що на 2 680 грн більше, ніж 2023-го.

Про це йдеться у проекті бюджету України на 2024 рік. В Україні за законом максимальна пенсія обмежена 10 прожитковими мінімумами для осіб, які втратили працездатність. Прожитковий мінімум для цієї категорії українців збільшиться з січня з 2093 до 2361 грн (таким самим буде мінімальний розмір пенсії), а максимальна пенсія відповідно у десятикратному розмірі.

Хто має право на максимальну пенсію?

В Україні більшість українців, які отримують максимальну пенсію, належать до пільгових категорій. Це військові, чорнобильці. Також отримувати високі пенсії можуть ті українці, котрі отримували високу білу зарплату. На даний момент для того, щоби заробити максимальну пенсію, розмір зарплати має становити близько 70 тис. грн.

При цьому одержувати високу зарплату потрібно протягом 35 років. Єдиною категорією українців, розмір пенсії яких не обмежений, це судді у відставці. Їхня середня пенсія наближається до суми в 100 тис. грн. При цьому вони в Конституційному суді відстояли право отримувати виплати без обмежень.

При цьому середня пенсія в Україні, за останніми даними, становить 5,3. тис. грн. Традиційно найвищі пенсії одержують у Києві (це пов’язано з високою середньою зарплатою). Мешканці столиці на заслуженому відпочинку в середньому одержують 7,1 тис. грн.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *