Вже офіційно! Мобілізація нардепів тачuновників! Почалося, у Верхновній Раді вже з’явився документ…

Нардеп Олександр Дубінський зареєстрував законопроєкт про мобілізацію депутатів . Нині документ перебуває на розгляді профільного комітету
Відповідний проєкт закону зареєстровано на сайті парламенту.

“Відповідно до статті 65 Конституції України захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, шанування її державних символів є обов’язком громадян України. Проте відповідно до чинних законодавчих актів народні депутати України звільнені від призову на військову службу під час мобілізації та не беруть участі у захисті країни від російської агресії. Це створює несправедливе ставлення для виконання конституційних обов’язків всіма громадянами України”, – вказує Дубінський у пояснювальній записці.

У законодавчій ініціативі пропонується виключити із закону “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” згадку про нардепів у частині відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації.

Також Дубінський пропонує прибрати із закону “Про статус народного депутата України” статтю 29, у якій ідеться про те, що “народний депутат на строк виконання своїх повноважень звільняється від призову на військову або альтернативну (невійськову) службу, а також від призову на навчальні (або перевірні) та спеціальні збори”.

На його думку, “це значно знизить напругу в українському суспільстві щодо численних випадків примусової мобілізації з порушенням прав громадян в окремих регіонах”.

Варто зазначити, що сам Дубінський не перебуває на фронті, він під домашнім арештом у справі про незаконний виїзд за кордон.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *