Його здалu місцеві мешканці… Капітан Лоскот Євген заступнuк командuра ротu з озброєння 1-ї окремої гвардійської танкової брuгадu Сухоnутнuх військ ЗСУ

ЙОГО ВИДАЛИ МІСЦЕВІ МЕШКАНЦІ.

Капітан Лоскот Євген Олександрович, 22.06.1983 – 07.09.2014, заступник командира роти з озброєння 1-ї окремої гвардійської танкової бригади Сухопутних військ Збройних Сил України.

З весни-літа 2014 року брав участь в антитерористичній операції на сході України. Позивні «Баха», «Локоть», «Дамба-22». Учасник боїв поблизу сіл Жовте, Раївка, Сабівка Слов’яносербського району, міста Лутугине Луганської області, за стратегічні блокпости, оборони Міжнародного аеропорту «Луганськ».

У вересні 2014 року залишився під містом Луганськ прикривати відхід основної тактичної групи.

Приєднався до бійців 22-го батальйону територіальної оборони «Харків». Хлопці залишилися без офіцерів, тож капітан Євген Лоскот вирішив очолити обезголовлений підрозділ, про що доповів своєму командуванню.

7 вересня 2014 року капітан Євген Лоскот з двома вояками на бойовій машині піхоти (БМП) вирушили на допомогу бійцям територіальної оборони. Зупинилися посеред соняшникового поля, аби детальніше розвідати ситуацію. Метрів за двісті, на межі сільськогосподарських угідь і найближчого терикону, екіпаж виявив з півдюжини одиниць військової техніки, танк, велике скупчення позашляховиків. Капітан Євген Лоскот вирішив атакувати польовий командний пункт противника, використавши ефект неочікуваності. Заклинена башта бойової машини унеможливлювала гарматний вогонь, тож хлопці використали кулемет і автомати, чавили й таранили «Лексуси» і «БМВ». Коли російські бойовики прийшли до тями, старенька БМП вже залишала розташування. Проте в останній момент бойову машину підбив ворожий танк.

Екіпаж розділився – один з воїнів зміг повернутися до своїх, другий потрапив у полон.

Капітан Євген Лоскот встиг відійти з поля бою, зв‘язатися з «айдарівцями» і домовитися про допомогу у переправленні на інший берег Сіверського Донця. Добровольці попросили ще скоригувати артилерійський вогонь, на що офіцер погодився. Артилерія щільним вогнем накрила вороже угруповання.

Проте дістатися до своїх капітану Євгену Лоскоту не вдалося, його видали місцеві мешканці.

Поранений офіцер потрапив в оточення та прийняв свій останній бій на закинутій фермі поблизу села Весела Гора Слов‘яносербського району Луганської області….

Не бажаючи здaвaтиcя в пoлoн, він пiдipвaв себе гpaнатoю та був дoбитий рociйcькими теpopиcтaми пocтpiлoм у голову. Так, смертю хоробрих, загинув, захищаючи українську землю від ворога, капітан Збройних сил України Євген Лоскот.

В’ячеслав Матюнін.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *