Окупанти зводять новий амфітеатр на території Херсонеса Таврійського, включеного до світової спадщини ЮНЕСКО

Неподалік тимчасово окупованого Севастополя на території стародавнього міста-держави Херсонес Таврійський, включеного до списку світової спадщини ЮНЕСКО, росіяни зводять нову будівлю в псевдоісторичному стилі.

Про це повідомляє Спілка археологів України.

Роботи здійснюють підлеглі Військово-будівельного комплексу Міноборони росії (ВБК). Проєктом займається Патріарша рада з культури російської православної церкви за дорученням президента росії, зазначають у спілці.

На території заповідника створюють так званий «історико-археологічний парк». Як вказує Спілка археологів України, це призведе до руйнування культурного та археологічного ландшафту.

«Зовнішній вигляд усіх будівель відповідатиме загальній імперській концепції: псевдовізантійська стилістика в “новому” прочитанні, з використанням “сучасних” технологій і матеріалів», — пояснили в спілці.

Про Херсонес Таврійський

Херсонеське городище є єдиним в Північному Причорномор’ї цілісно збереженим зразком античного міста, яке існувало з V століття до н.е. до XIV століття н.е. Тут збереглися залишки міського планування вулиць, житлових, господарських та культурних споруд.

У червні 2013 року Херсонес Таврійський і його сільськогосподарську округу включили до світової спадщини ЮНЕСКО.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *